Medium_189

ඩී.එම්. ස්වාමිනාදන්
වයස අවුරුදු 74

අමාත්‍ය - නැවත පදිංචි කිරීම්, හින්දු කටයුතු ජාතික ලැයිස්තුව තුලින්

Icon_unp  එක්සත් ජාතික පක්ෂය සහ NDF සන්ධාන සාමාජික

 

සමස්ත ශ්‍රේණිය

#115

නියෝජනය කළ වාර

20 වාරයක්

නියෝජනය කළ විෂයන්

10විෂයන්

 

සමස්තයක් වශයෙන් නියෝජනය කළ විෂයයන්

විෂය ප්‍රභේදය කුසලතාව
පරිපාලන, ආරක්ෂක හා අයිතිවාසිකම් (36.44)
ශ්‍රේණිය #60
ස්වදේශීය සහ විදෙශ කටයුතු (16.82)
ශ්‍රේණිය #122
ආර්ථික හා යටිතල පහසුකම් (7.05)
ශ්‍රේණිය #176

 

වැඩිම දායකත්වයක් දුන් විෂයන් 3

විෂය කුසලතාව
යහපාලනය (73.38)
ශ්‍රේණිය #2
ආගම් (40.58)
ශ්‍රේණිය #17
නැවත පදිංචිකිරීම් (38.82)
ශ්‍රේණිය #18



හොදයි - ලකුණු 70 ට වැඩි

සාමාන්‍යයි - ලකුණු 30 - 69

දුර්වලයි - 30 ට අඩු ලකුණු

 

වැඩිදුර දැනගන්න

 

How is this calculated? How do we rank MPs? What data do we analyse?

If you want answers, please refer our FAQs.



 

නියෝජනය කළ විෂයන් කුසලතාව
යහපාලනය (73.38)
ශ්‍රේණිය #2
ආගම් (40.58)
ශ්‍රේණිය #17
නැවත පදිංචිකිරීම් (38.82)
ශ්‍රේණිය #18
සාමාන්‍ය පරිපාලන (34.01)
ශ්‍රේණිය #20
ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය (36.69)
ශ්‍රේණිය #22
ඉඩම් (29.5)
ශ්‍රේණිය #33
යුක්තිය (19.36)
ශ්‍රේණිය #61
අධ්‍යාපනය (16.87)
ශ්‍රේණිය #65
පොදු පරිපාලන (17.27)
ශ්‍රේණිය #71
මුල්‍ය (11.75)
ශ්‍රේණිය #135


නියෝජනය නොකළ විෂයන් කුසලතාව
ආර්ථික සංවර්ධනය (0.0)
නොමැත
කෘෂිකර්මාන්තය (0.0)
නොමැත
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
පරිසරය (0.0)
නොමැත
විදේශ කටයුතු (0.0)
නොමැත
සෞඛ්‍ය (0.0)
නොමැත
වෙළද හා කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
කම්කරු (0.0)
නොමැත
මාධ්‍ය (0.0)
නොමැත
ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු කටයුතු (0.0)
නොමැත
ඉන්ධන හා බලශක්ති (0.0)
නොමැත
ක්‍රීඩා (0.0)
නොමැත
ප්‍රවාහන (0.0)
නොමැත
සමාජ සේවා (0.0)
නොමැත
වගවීම (0.0)
නොමැත
මානව අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
සංචාරක (0.0)
නොමැත
සංහිදියාව හා ජාතික ඒකාබද්ධතාව (0.0)
නොමැත
ධීවර (0.0)
නොමැත
ආපදා කළමනාකරණය (0.0)
නොමැත
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (0.0)
නොමැත
පශු සම්පත් (0.0)
නොමැත
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (0.0)
නොමැත
විද්‍යා තාක්ෂණ හා පර්යේෂණ (0.0)
නොමැත
ජල සැපයුම් හා ජලාපවහන (0.0)
නොමැත
ග්‍රාමීය කටයුතු (0.0)
නොමැත
වතු කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
තරුණ කටයුතු (0.0)
නොමැත
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (0.0)
නොමැත
වරාය හා ගුවන්සේවා (0.0)
නොමැත

 

 

 

හැන්සාර්ඩ් කේතය සහ දිනය දායකත්ව ආකාර විෂය Page number
231-12 (2014-11-17) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution අධ්‍යාපනය Page 69.0
230-5 (2014-10-29) Expunged Statement Page 80.0
230-5 (2014-10-29) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 78.0
230-5 (2014-10-29) Expunged Statement Page 80.0
228-3 (2014-08-07) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ඉඩම් Page 57.0
222-13 (2013-12-17) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 72.0
219-03 (2013-08-08) Adjournment Motion - Oral Contribution සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 45
217-06 (2013-06-06) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution පොදු පරිපාලන Page 71
216-9 (2013-04-09) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ආගම් Page 107
216-7 (2013-03-21) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 62
214-5 (2013-01-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution යුක්තිය Page 51
213-16 (2012-12-08) Oral Contribution යුක්තිය Page 10
213-16 (2012-12-08) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 83
213-9 (2012-11-29) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 25
213-9 (2012-11-29) Oral Contribution යුක්තිය Page 23
212-6 (2012-11-15) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution යහපාලනය Page 74
210-10 (2012-09-18) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය Page 81
210-10 (2012-09-18) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය Page 81
210-8 (2012-08-21) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution Page 81
209-11 (2012-07-06) Adjournment Motion - Oral Contribution Page 67

නවතම ක්‍රියාකාරකම් 50 පමණක් මෙහි පෙන්නුම් කර ඇත.


 

 

පුද්ගලික

 

උපන්දිනය: 1945-04-30
ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය: පුරුෂ

 

අධ්‍යාපන තොරතුරු

 

පාසැල: රාජකීය විද්‍යාලය. කොළඹ
ප්‍රථම උපාධිය: ශ්‍රී ලංකා නීති විද්‍යාලය
පශ්චාත් උපාධිය:

 

පාර්ලිමේන්තුවේ සිටි වාරයන්

 

කාල වකවානු පක්ෂය හෝ සන්ධානය
2010-04-22 සිට අද දක්වා එක්සත් ජාතික පක්ෂය, NDF,

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 



comments powered by Disqus