Medium_phixr

ජයලත් ජයවර්ධන
වයස අවුරුදු 66

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ගම්පහ දිස්ත්‍රික්කය

Icon_unp  එක්සත් ජාතික පක්ෂය සහ UNF සන්ධාන සාමාජික

 

සමස්ත ශ්‍රේණිය

#160

නියෝජනය කළ වාර

20 වාරයක්

නියෝජනය කළ විෂයන්

9විෂයන්

 

සමස්තයක් වශයෙන් නියෝජනය කළ විෂයයන්

විෂය ප්‍රභේදය කුසලතාව
පරිපාලන, ආරක්ෂක හා අයිතිවාසිකම් (22.35)
ශ්‍රේණිය #101
ස්වදේශීය සහ විදෙශ කටයුතු (16.31)
ශ්‍රේණිය #126
ආර්ථික හා යටිතල පහසුකම් (2.77)
ශ්‍රේණිය #208

 

වැඩිම දායකත්වයක් දුන් විෂයන් 3

විෂය කුසලතාව
පරිසරය (30.05)
ශ්‍රේණිය #18
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (19.15)
ශ්‍රේණිය #29
නැවත පදිංචිකිරීම් (23.81)
ශ්‍රේණිය #29



හොදයි - ලකුණු 70 ට වැඩි

සාමාන්‍යයි - ලකුණු 30 - 69

දුර්වලයි - 30 ට අඩු ලකුණු

 

වැඩිදුර දැනගන්න

 

How is this calculated? How do we rank MPs? What data do we analyse?

If you want answers, please refer our FAQs.



 

නියෝජනය කළ විෂයන් කුසලතාව
පරිසරය (30.05)
ශ්‍රේණිය #18
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (19.15)
ශ්‍රේණිය #29
නැවත පදිංචිකිරීම් (23.81)
ශ්‍රේණිය #29
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (31.07)
ශ්‍රේණිය #30
කම්කරු (26.64)
ශ්‍රේණිය #42
කෘෂිකර්මාන්තය (22.52)
ශ්‍රේණිය #44
යුක්තිය (19.78)
ශ්‍රේණිය #60
වෙළද හා කර්මාන්ත (4.73)
ශ්‍රේණිය #102
මුල්‍ය (3.84)
ශ්‍රේණිය #192


නියෝජනය නොකළ විෂයන් කුසලතාව
ආර්ථික සංවර්ධනය (0.0)
නොමැත
අධ්‍යාපනය (0.0)
නොමැත
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
විදේශ කටයුතු (0.0)
නොමැත
සෞඛ්‍ය (0.0)
නොමැත
ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය (0.0)
නොමැත
මාධ්‍ය (0.0)
නොමැත
ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු කටයුතු (0.0)
නොමැත
ඉන්ධන හා බලශක්ති (0.0)
නොමැත
ක්‍රීඩා (0.0)
නොමැත
ප්‍රවාහන (0.0)
නොමැත
සමාජ සේවා (0.0)
නොමැත
වගවීම (0.0)
නොමැත
මානව අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
සංචාරක (0.0)
නොමැත
ආගම් (0.0)
නොමැත
සංහිදියාව හා ජාතික ඒකාබද්ධතාව (0.0)
නොමැත
ඉඩම් (0.0)
නොමැත
ධීවර (0.0)
නොමැත
ආපදා කළමනාකරණය (0.0)
නොමැත
පොදු පරිපාලන (0.0)
නොමැත
යහපාලනය (0.0)
නොමැත
සාමාන්‍ය පරිපාලන (0.0)
නොමැත
පශු සම්පත් (0.0)
නොමැත
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (0.0)
නොමැත
විද්‍යා තාක්ෂණ හා පර්යේෂණ (0.0)
නොමැත
ජල සැපයුම් හා ජලාපවහන (0.0)
නොමැත
ග්‍රාමීය කටයුතු (0.0)
නොමැත
වතු කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
තරුණ කටයුතු (0.0)
නොමැත
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (0.0)
නොමැත
වරාය හා ගුවන්සේවා (0.0)
නොමැත

 

 

 

හැන්සාර්ඩ් කේතය සහ දිනය දායකත්ව ආකාර විෂය Page number
217-11 (2013-06-21) Oral Contribution පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් Page 43
217-07 (2013-06-07) Written Question - Response වෙළද හා කර්මාන්ත Page 37
216-13 (2013-05-07) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution කම්කරු Page 68
215-6 (2013-02-21) Oral Contribution පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් Page 42
215-5 (2013-02-20) Oral Contribution පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් Page 52
215-5 (2013-02-20) Adjournment Motion - Oral Contribution අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව Page 68
215-4 (2013-02-19) Adjournment Motion - Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 86
215-4 (2013-02-19) Adjournment Motion - Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 88
214-7 (2013-01-24) Adjournment Motion - Oral Contribution කම්කරු Page 71
214-5 (2013-01-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution යුක්තිය Page 50
214-5 (2013-01-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution යුක්තිය Page 50
211-8 (2012-11-06) Adjournment Motion - Oral Contribution යුක්තිය Page 76
210-11 (2012-09-19) Expunged Statement Page 60
210-11 (2012-09-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution කෘෂිකර්මාන්තය Page 58
210-11 (2012-09-19) Expunged Statement Page 60
210-11 (2012-09-19) Expunged Statement Page 60
210-11 (2012-09-19) Disruptive Contribution Page 47
210-5 (2012-08-08) Adjournment Motion - Oral Contribution මුල්‍ය Page 84
210-5 (2012-08-08) Point of Order - Technical / Procedural Page 65
210-3 (2012-07-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution පරිසරය Page 50

නවතම ක්‍රියාකාරකම් 50 පමණක් මෙහි පෙන්නුම් කර ඇත.


 

 

පුද්ගලික

 

උපන්දිනය: 1953-08-16
ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය: පුරුෂ

 

අධ්‍යාපන තොරතුරු

 

පාසැල: මීගමුව මාරිස්ටෙලා විද්‍යාලය
ප්‍රථම උපාධිය: කොළඹ විශ්වවිද්‍යාලය- එම්.බී.බී.එස්.
පශ්චාත් උපාධිය: පශ්චාත් උපාධි- ඇමරිකා එ.ජ./ රුසියාව

 

පාර්ලිමේන්තුවේ සිටි වාරයන්

 

කාල වකවානු පක්ෂය හෝ සන්ධානය
2010-04-22 සිට අද දක්වා එක්සත් ජාතික පක්ෂය, UNF,

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 



comments powered by Disqus