Medium_139

ප්‍රභා ගනේෂන්
වයස අවුරුදු 55

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී කොළඹ දිස්ත්‍රික්කය

100x100  ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනතා පෙරමුණ සහ UPFA සන්ධාන සාමාජික

 

සමස්ත ශ්‍රේණිය

#164

නියෝජනය කළ වාර

21 වාරයක්

නියෝජනය කළ විෂයන්

10විෂයන්

 

සමස්තයක් වශයෙන් නියෝජනය කළ විෂයයන්

විෂය ප්‍රභේදය කුසලතාව
ආර්ථික හා යටිතල පහසුකම් (13.07)
ශ්‍රේණිය #129
පරිපාලන, ආරක්ෂක හා අයිතිවාසිකම් (7.88)
ශ්‍රේණිය #151
ස්වදේශීය සහ විදෙශ කටයුතු (3.84)
ශ්‍රේණිය #192

 

වැඩිම දායකත්වයක් දුන් විෂයන් 3

විෂය කුසලතාව
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (18.15)
ශ්‍රේණිය #21
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (22.41)
ශ්‍රේණිය #25
ආගම් (20.25)
ශ්‍රේණිය #30



හොදයි - ලකුණු 70 ට වැඩි

සාමාන්‍යයි - ලකුණු 30 - 69

දුර්වලයි - 30 ට අඩු ලකුණු

 

වැඩිදුර දැනගන්න

 

How is this calculated? How do we rank MPs? What data do we analyse?

If you want answers, please refer our FAQs.



 

නියෝජනය කළ විෂයන් කුසලතාව
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (18.15)
ශ්‍රේණිය #21
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (22.41)
ශ්‍රේණිය #25
ආගම් (20.25)
ශ්‍රේණිය #30
සාමාන්‍ය පරිපාලන (26.32)
ශ්‍රේණිය #30
මානව අයිතිවාසිකම් (14.23)
ශ්‍රේණිය #38
නැවත පදිංචිකිරීම් (4.64)
ශ්‍රේණිය #46
ප්‍රවාහන (6.41)
ශ්‍රේණිය #74
මුල්‍ය (12.58)
ශ්‍රේණිය #127
අධ්‍යාපනය (2.35)
ශ්‍රේණිය #127
ආර්ථික සංවර්ධනය (9.94)
ශ්‍රේණිය #127


නියෝජනය නොකළ විෂයන් කුසලතාව
කෘෂිකර්මාන්තය (0.0)
නොමැත
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
පරිසරය (0.0)
නොමැත
විදේශ කටයුතු (0.0)
නොමැත
සෞඛ්‍ය (0.0)
නොමැත
වෙළද හා කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
යුක්තිය (0.0)
නොමැත
කම්කරු (0.0)
නොමැත
ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය (0.0)
නොමැත
මාධ්‍ය (0.0)
නොමැත
ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු කටයුතු (0.0)
නොමැත
ඉන්ධන හා බලශක්ති (0.0)
නොමැත
ක්‍රීඩා (0.0)
නොමැත
සමාජ සේවා (0.0)
නොමැත
වගවීම (0.0)
නොමැත
සංචාරක (0.0)
නොමැත
සංහිදියාව හා ජාතික ඒකාබද්ධතාව (0.0)
නොමැත
ඉඩම් (0.0)
නොමැත
ධීවර (0.0)
නොමැත
ආපදා කළමනාකරණය (0.0)
නොමැත
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (0.0)
නොමැත
පොදු පරිපාලන (0.0)
නොමැත
යහපාලනය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (0.0)
නොමැත
පශු සම්පත් (0.0)
නොමැත
විද්‍යා තාක්ෂණ හා පර්යේෂණ (0.0)
නොමැත
ජල සැපයුම් හා ජලාපවහන (0.0)
නොමැත
ග්‍රාමීය කටයුතු (0.0)
නොමැත
වතු කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
තරුණ කටයුතු (0.0)
නොමැත
වරාය හා ගුවන්සේවා (0.0)
නොමැත

 

 

 

හැන්සාර්ඩ් කේතය සහ දිනය දායකත්ව ආකාර විෂය Page number
231-14 (2014-11-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 66.0
231-14 (2014-11-19) Point of Order - Other Page 72.0
231-14 (2014-11-19) Adjournment Motion - Oral Contribution අධ්‍යාපනය Page 110.0
231-9 (2014-11-13) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 73.0
230-3 (2014-10-27) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 72.0
229-10 (2014-10-21) Follow up question - Response ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් Page 14.0
229-10 (2014-10-21) Written Question - Response ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් Page 13.0
229-8 (2014-10-10) Written Question - Response තැපැල් හා විදුලි සංදේශ Page 22.0
226-5 (2014-06-17) Core Statement මානව අයිතිවාසිකම් Page 69.0
226-5 (2014-06-17) Oral Contribution සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 6.0
226-5 (2014-06-17) Oral Contribution සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 6.0
225-5 (2014-05-20) Core Statement සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 62.0
222-15 (2013-12-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් Page 66.0
222-2 (2013-12-03) Point of Order - Technical / Procedural සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 79.0
222-2 (2013-12-03) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 94.0
221-7 (2013-11-28) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 81.0
213-12 (2012-12-04) Written Question - Response ප්‍රවාහන Page 13
212-05 (2012-11-14) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ආර්ථික සංවර්ධනය Page 76
212-05 (2012-11-14) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 77
212-05 (2012-11-14) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 77
210-13 (2012-09-21) Adjournment Motion - Oral Contribution ආගම් Page 46

නවතම ක්‍රියාකාරකම් 50 පමණක් මෙහි පෙන්නුම් කර ඇත.


 

 

පුද්ගලික

 

උපන්දිනය: 1964-01-04
ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය: පුරුෂ

 

අධ්‍යාපන තොරතුරු

 

පාසැල: වෙස්ලි විද්‍යාලය- කොළඹ
ප්‍රථම උපාධිය: බී.එස්.සී. ඉංජිනේරු- ඉන්දියාව
පශ්චාත් උපාධිය:

 

පාර්ලිමේන්තුවේ සිටි වාරයන්

 

කාල වකවානු පක්ෂය හෝ සන්ධානය
2010-04-22 සිට අද දක්වා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනතා පෙරමුණ, UPFA,

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 



comments powered by Disqus