Medium_144

සුදර්ශනී ප්‍රනාන්දුපුල්ලේ
වයස අවුරුදු 58

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ගම්පහ දිස්ත්‍රික්කය

Icon_slfp  ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය සහ NDF සන්ධාන සාමාජික

 

සමස්ත ශ්‍රේණිය

#109

නියෝජනය කළ වාර

38 වාරයක්

නියෝජනය කළ විෂයන්

12විෂයන්

 

සමස්තයක් වශයෙන් නියෝජනය කළ විෂයයන්

විෂය ප්‍රභේදය කුසලතාව
ස්වදේශීය සහ විදෙශ කටයුතු (21.48)
ශ්‍රේණිය #98
පරිපාලන, ආරක්ෂක හා අයිතිවාසිකම් (20.22)
ශ්‍රේණිය #106
ආර්ථික හා යටිතල පහසුකම් (14.96)
ශ්‍රේණිය #115

 

වැඩිම දායකත්වයක් දුන් විෂයන් 3

විෂය කුසලතාව
සෞඛ්‍ය (27.08)
ශ්‍රේණිය #16
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (57.0)
ශ්‍රේණිය #17
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (33.21)
ශ්‍රේණිය #23



හොදයි - ලකුණු 70 ට වැඩි

සාමාන්‍යයි - ලකුණු 30 - 69

දුර්වලයි - 30 ට අඩු ලකුණු

 

වැඩිදුර දැනගන්න

 

How is this calculated? How do we rank MPs? What data do we analyse?

If you want answers, please refer our FAQs.



 

නියෝජනය කළ විෂයන් කුසලතාව
සෞඛ්‍ය (27.08)
ශ්‍රේණිය #16
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (57.0)
ශ්‍රේණිය #17
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (33.21)
ශ්‍රේණිය #23
ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය (23.9)
ශ්‍රේණිය #25
කෘෂිකර්මාන්තය (20.56)
ශ්‍රේණිය #48
සමාජ සේවා (0.92)
ශ්‍රේණිය #49
ප්‍රවාහන (13.79)
ශ්‍රේණිය #49
ධීවර (8.41)
ශ්‍රේණිය #54
මුල්‍ය (18.91)
ශ්‍රේණිය #87
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (4.5)
ශ්‍රේණිය #89
සාමාන්‍ය පරිපාලන (3.52)
ශ්‍රේණිය #106
ආර්ථික සංවර්ධනය (9.45)
ශ්‍රේණිය #128


නියෝජනය නොකළ විෂයන් කුසලතාව
අධ්‍යාපනය (0.0)
නොමැත
පරිසරය (0.0)
නොමැත
විදේශ කටයුතු (0.0)
නොමැත
වෙළද හා කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
යුක්තිය (0.0)
නොමැත
කම්කරු (0.0)
නොමැත
ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය (0.0)
නොමැත
මාධ්‍ය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු කටයුතු (0.0)
නොමැත
ඉන්ධන හා බලශක්ති (0.0)
නොමැත
ක්‍රීඩා (0.0)
නොමැත
වගවීම (0.0)
නොමැත
මානව අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
සංචාරක (0.0)
නොමැත
ආගම් (0.0)
නොමැත
සංහිදියාව හා ජාතික ඒකාබද්ධතාව (0.0)
නොමැත
ඉඩම් (0.0)
නොමැත
ආපදා කළමනාකරණය (0.0)
නොමැත
පොදු පරිපාලන (0.0)
නොමැත
යහපාලනය (0.0)
නොමැත
පශු සම්පත් (0.0)
නොමැත
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (0.0)
නොමැත
විද්‍යා තාක්ෂණ හා පර්යේෂණ (0.0)
නොමැත
ජල සැපයුම් හා ජලාපවහන (0.0)
නොමැත
ග්‍රාමීය කටයුතු (0.0)
නොමැත
වතු කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
තරුණ කටයුතු (0.0)
නොමැත
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (0.0)
නොමැත
නැවත පදිංචිකිරීම් (0.0)
නොමැත
වරාය හා ගුවන්සේවා (0.0)
නොමැත

 

 

 

හැන්සාර්ඩ් කේතය සහ දිනය දායකත්ව ආකාර විෂය Page number
232-7 (2015-02-07) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 39.0
232-1 (2015-01-20) Bill / Regulation / Order - Administration Page 61.0
231-18 (2014-12-12) Petitions Page 10.0
231-18 (2014-12-12) Petitions Page 10.0
231-11 (2014-11-15) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution සෞඛ්‍ය Page 58.0
231-6 (2014-11-10) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 16.0
231-2 (2014-11-04) Adjournment Motion - Oral Contribution සෞඛ්‍ය Page 100.0
231-1 (2014-11-03) Petitions Page 90.0
230-2 (2014-10-25) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 81.0
227-6 (2014-07-23) Petitions Page 6.0
227-6 (2014-07-23) Petitions Page 6.0
227-5 (2014-07-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution කෘෂිකර්මාන්තය Page 51.0
226-5 (2014-06-17) Petitions Page 7.0
225-1 (2014-05-06) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ප්‍රවාහන Page 134.0
223-8 (2014-02-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution සෞඛ්‍ය Page 33
222-16 (2013-12-20) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 47.0
222-11 (2013-12-13) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution සෞඛ්‍ය Page 60.0
222-7 (2013-12-09) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් Page 41.0
222-2 (2013-12-03) Petitions Page 5.0
222-1 (2013-12-02) Point of Order - Technical / Procedural Page 165.0
221-7 (2013-11-28) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 71.0
221-1 (2013-11-21) Point of Order - Technical / Procedural සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 165.0
220-5 (2013-11-05) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ධීවර Page 53.0
219-8 (2013-10-08) Petitions Page 10.0
219-8 (2013-10-08) Petitions Page 10.0
219-8 (2013-10-08) Petitions Page 10.0
219-7 (2013-09-04) Petitions Page 6.0
219-7 (2013-09-04) Petitions Page 6.0
217-11 (2013-06-21) Oral Contribution පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් Page 40
217-08 (2013-06-18) Bill / Regulation / Order - Administration සමාජ සේවා Page 40
215-1 (2013-02-06) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව Page 126
214-7 (2013-01-24) Adjournment Motion - Oral Contribution ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් Page 88
214-1 (2013-01-08) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ආර්ථික සංවර්ධනය Page 142
214-1 (2013-01-08) Petitions Page 83
213-4 (2012-11-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව Page 68
212-3 (2012-11-10) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 87
209-1 (2012-06-05) Petitions Page 84
208-2 (2012-05-09) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය Page 77

නවතම ක්‍රියාකාරකම් 50 පමණක් මෙහි පෙන්නුම් කර ඇත.


 

 

පුද්ගලික

 

උපන්දිනය: 1960-10-29
ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය: ස්ත්‍රී

 

අධ්‍යාපන තොරතුරු

 

පාසැල: මීගමුව ආනා මරියා කන්‍යාරාමය
ප්‍රථම උපාධිය: කොළඹ විශ්වවිද්‍යාලය- එම්.බී.බී.එස්.
පශ්චාත් උපාධිය: ලා ට්‍රෝබ් විශ්වවිද්‍යාලය- ඔස්ට්‍රේලියා

 

පාර්ලිමේන්තුවේ සිටි වාරයන්

 

කාල වකවානු පක්ෂය හෝ සන්ධානය
2010-04-22 සිට අද දක්වා ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය, NDF,

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 



comments powered by Disqus