Medium_140

සුරේෂ් ප්‍රේමචන්ද්‍රන්
වයස අවුරුදු 61

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී යාපනය දිස්ත්‍රික්කය

Icon_1itak  ඉලංකෛ තමිල් අරසු කච්චි සහ TNA සන්ධාන සාමාජික

 

සමස්ත ශ්‍රේණිය

#98

නියෝජනය කළ වාර

21 වාරයක්

නියෝජනය කළ විෂයන්

9විෂයන්

 

සමස්තයක් වශයෙන් නියෝජනය කළ විෂයයන්

විෂය ප්‍රභේදය කුසලතාව
පරිපාලන, ආරක්ෂක හා අයිතිවාසිකම් (48.23)
ශ්‍රේණිය #39
ආර්ථික හා යටිතල පහසුකම් (12.72)
ශ්‍රේණිය #131
ස්වදේශීය සහ විදෙශ කටයුතු (5.25)
ශ්‍රේණිය #184

 

වැඩිම දායකත්වයක් දුන් විෂයන් 3

විෂය කුසලතාව
නැවත පදිංචිකිරීම් (77.47)
ශ්‍රේණිය #4
යහපාලනය (23.59)
ශ්‍රේණිය #14
මානව අයිතිවාසිකම් (31.26)
ශ්‍රේණිය #15



හොදයි - ලකුණු 70 ට වැඩි

සාමාන්‍යයි - ලකුණු 30 - 69

දුර්වලයි - 30 ට අඩු ලකුණු

 

වැඩිදුර දැනගන්න

 

How is this calculated? How do we rank MPs? What data do we analyse?

If you want answers, please refer our FAQs.



 

නියෝජනය කළ විෂයන් කුසලතාව
නැවත පදිංචිකිරීම් (77.47)
ශ්‍රේණිය #4
යහපාලනය (23.59)
ශ්‍රේණිය #14
මානව අයිතිවාසිකම් (31.26)
ශ්‍රේණිය #15
ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය (26.75)
ශ්‍රේණිය #31
සාමාන්‍ය පරිපාලන (25.85)
ශ්‍රේණිය #32
පොදු පරිපාලන (38.06)
ශ්‍රේණිය #33
ඉඩම් (25.39)
ශ්‍රේණිය #39
මුල්‍ය (19.88)
ශ්‍රේණිය #83
යුක්තිය (11.86)
ශ්‍රේණිය #87


නියෝජනය නොකළ විෂයන් කුසලතාව
ආර්ථික සංවර්ධනය (0.0)
නොමැත
කෘෂිකර්මාන්තය (0.0)
නොමැත
අධ්‍යාපනය (0.0)
නොමැත
ළමා / කාන්තා හා වැඩිහිටි අයිතිවාසිකම් (0.0)
නොමැත
පරිසරය (0.0)
නොමැත
විදේශ කටයුතු (0.0)
නොමැත
සෞඛ්‍ය (0.0)
නොමැත
වෙළද හා කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
කම්කරු (0.0)
නොමැත
මාධ්‍ය (0.0)
නොමැත
ජාතික උරුමයන් හා සංස්කෘතිය (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු කටයුතු (0.0)
නොමැත
ඉන්ධන හා බලශක්ති (0.0)
නොමැත
ක්‍රීඩා (0.0)
නොමැත
ප්‍රවාහන (0.0)
නොමැත
සමාජ සේවා (0.0)
නොමැත
වගවීම (0.0)
නොමැත
සංචාරක (0.0)
නොමැත
ආගම් (0.0)
නොමැත
සංහිදියාව හා ජාතික ඒකාබද්ධතාව (0.0)
නොමැත
ධීවර (0.0)
නොමැත
ආපදා කළමනාකරණය (0.0)
නොමැත
අභ්‍යන්තර ආරක්ෂාව (0.0)
නොමැත
පාර්ලිමේන්තු ඇගයීම් (0.0)
නොමැත
පශු සම්පත් (0.0)
නොමැත
තැපැල් හා විදුලි සංදේශ (0.0)
නොමැත
විද්‍යා තාක්ෂණ හා පර්යේෂණ (0.0)
නොමැත
ජල සැපයුම් හා ජලාපවහන (0.0)
නොමැත
ග්‍රාමීය කටයුතු (0.0)
නොමැත
වතු කර්මාන්ත (0.0)
නොමැත
තරුණ කටයුතු (0.0)
නොමැත
ගොඩනැගිලි ඉදිකිරීම් (0.0)
නොමැත
වරාය හා ගුවන්සේවා (0.0)
නොමැත

 

 

 

හැන්සාර්ඩ් කේතය සහ දිනය දායකත්ව ආකාර විෂය Page number
232-10 (2015-02-19) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution යුක්තිය Page 35.0
231-11 (2014-11-15) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ප්‍රාෙද්ශීය හා පළාත් පාලනය Page 20.0
231-10 (2014-11-14) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution Page 49.0
230-8 (2014-11-01) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 27.0
228-4 (2014-08-08) Adjournment Motion - Oral Contribution මානව අයිතිවාසිකම් Page 65.0
225-6 (2014-05-21) Core Statement සාමාන්‍ය පරිපාලන Page 45.0
224-9 (2014-04-08) Petitions Page 7.0
224-5 (2014-03-18) Oral Contribution යහපාලනය Page 38.0
223-9 (2014-02-20) Adjournment Motion - Oral Contribution මානව අයිතිවාසිකම් Page 74
223-7 (2014-02-18) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution ඉඩම් Page 58
222-13 (2013-12-17) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 82.0
222-3 (2013-12-04) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 59.0
221-4 (2013-11-25) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution මුල්‍ය Page 47.0
217-06 (2013-06-06) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution පොදු පරිපාලන Page 48
217-06 (2013-06-06) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution පොදු පරිපාලන Page 49
215-5 (2013-02-20) Disruptive Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 80
214-5 (2013-01-22) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution Page 64
213-9 (2012-11-29) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 37
213-9 (2012-11-29) Point of Order - Technical / Procedural Page 34
213-9 (2012-11-29) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution නැවත පදිංචිකිරීම් Page 33
208-2 (2012-05-09) Bill / Regulation / Order - Debate Oral Contribution Page 79

නවතම ක්‍රියාකාරකම් 50 පමණක් මෙහි පෙන්නුම් කර ඇත.


 

 

පුද්ගලික

 

උපන්දිනය: 1957-11-08
ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය: පුරුෂ

 

අධ්‍යාපන තොරතුරු

 

පාසැල:
ප්‍රථම උපාධිය: යාපනේ විශ්වවිද්‍යාලය- බී. ඒ.
පශ්චාත් උපාධිය: කමරාජා විශ්වවිද්‍යාලය(එම්.ඒ.-දේශපාලන විද්‍යාව)

 

පාර්ලිමේන්තුවේ සිටි වාරයන්

 

කාල වකවානු පක්ෂය හෝ සන්ධානය
2010-04-22 සිට අද දක්වා ඉලංකෛ තමිල් අරසු කච්චි, TNA,

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 

 

 

දත්ත නොමැත

 

 



comments powered by Disqus